پنل کولر آبی

چاپ
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پنل کولر آبی، از گذشته تا به امروز

بسیاری از ما برای خنک سازی فضا های مورد استفاده ی خود از کولر آبی استفاده می ‌کنیم و همه ی کسانی که از کولر آبی بهره می برند با شکل و شمایل پنل کولر آبی به خوبی آشنا هستند. یک پنل ساده ی سه کلیده که فقط کنترل on/off بر پمپ آب کولر، موتور کولر و تعیین سرعت، آن هم فقط در دو دور کند و تند را در اختیار شما خواهد گذاشت.
ساختار پنل کولر آبی قدمتی به اندازه ی خود کولر آبی دارد. یک سیستم ساده ی کلیدی که با توجه به تکنولوژی و انتظارات ساده ی دوران خودش ساخته شده است و در تمام این سال ها همراه با خود کولر آبی که کمترین تغییر و تحولی را در ساختار خود دیده است، راهی زندگی مدرن امروزی شده است. اما به همان نسبت که دنیای مدرن و سختگیر امروزی دیگر نمی تواند آن کولر آبی ساده را تحمل کند و در این ‌باره، بارها و بارها دست به کار شده است و ساختار کولر آبی امروزی را بسیار مدرن تر، کارآمد تر، بهینه تر و کم مصرف تر نموده است. پنل کولر آبی را نیز از یاد نبرده و در مسیر تفکری با نام خانه ی هوشمند، سعی در ارتقای هر چه بهتر، جذاب تر و زیبا تر کردن پنل کولر آبی داشته است.

همه ی این تغییرات از آنجا آغاز می شود که در کار با کولر آبی، مصرف ‌کننده هیچ گونه کنترل هوشمند و برنامه ریزی شده ای با توجه به سلیقه ی خود بر کولر خانه ندارد. در واقع پنل کولر آبی کلاسیک تقریباً یک سیستم کنترل حلقه باز خیلی ابتدایی را در اختیار اهالی خانه خواهد گذاشت. بی ‌آنکه اهالی خانه اطلاعی دقیق از دمای موجود در خانه داشته باشند و فقط با تکیه بر حس خود متوجه ی گرمی و یا سردی در خانه شده و با تشخیص سطح دمای مورد انتظار خود، اقدام به روشن کردن کولر آبی در سرعت کم یا زیاد، آن هم در زمانی که معلوم نیست چه اندازه طول خواهد کشید، می کند.
دنیای امروز دیگر نمی تواند این روش بسیار ابتدایی در کنترل یک تجهیز اساسی در محیط خانه را تحمل کند. اطلاعاتی مثل: دمای محیط، میزان رطوبت و زمان در کنار امکاناتی مانند: صفحه نمایش، تایمر و صفحه لمسی و حتی کنترل از راه دور، دیگر از ساده ترین الزامات هر تجهیزی در دنیای مدرن امروزی شده است.

ssxs


چه انتظاری از پنل کولر آبی داریم؟

هدف از نصب یک کولر آبی در خانه فقط و فقط خنک سازی محیط خانه می باشد. اما این خنک سازی باید به گونه ای باشد که بتواند در کمترین زمان ممکن با صرف کمترین انرژی و هزینه ی احتمالی با ایجاد سطح مطلوبی از خنک سازی برقرار شود. فرض کنید که در محیط خانه از احساس گرمایی که دارید، قصد روشن کردن کولر آبی را خواهید کرد. همین اولین فرض، اولین نکته در داشتن یک پنل کولر آبی هوشمند می‌ باشد. تشخیص سطح گرما به جهت روشن کردن کولر آبی. اصولا وقتی در باب تجهیز یک خانه ی هوشمند صحبت می کنیم، یعنی آنکه قبل از احساس نیاز توسط اهالی خانه، سیستم ‌های هوشمند و برنامه ریزی شده این نیاز را پیش بینی کرده باشند. در کولر آبی این تعبیر این طور می شود که کولر آبی باید در زمانی فعال یا خاموش بشود که اصولا هیچگاه اهالی خانه احساس گرما و یا سرمای بیش از اندازه نداشته باشند. این یعنی نصب سیستمی که بتواند علاوه بر ایجاد یک کنترل دستی، با درک درست دمای محیط واحتمالا نمایش آن با توجه به تنظیماتی که اهل خانه از قبل انجام داده اند، کنترل کولر آبی را در دست گرفته و دمای محیط را در رنج مطلوبی قرار بدهد.

اولین انتظار در دنیای امروز از پنل کولر آبی می تواند انجام همین عملیات کنترل که قید کردیم باشد. در خواسته های دیگر مسائلی مانند تنظیم زمان و داشتن تایمر خواهد بود. اینکه بخواهیم مثلاً کولر آبی تا ساعات پس از نیمه شب کار کند و بعد خاموش بشود و یا اینکه مثلا ساعتی قبل از ورود به خانه، کولر آبی توانسته باشد محیط خانه را خنک بکند و... همه و همه انتظاراتی است که در نگاه امروز منطقی به نظر می رسند و یک پنل کولر آبی باید بتواند این امکانات را همراه خود داشته باشد.
امکاناتی مانند: کنترل از راه دور، ارائه ی اطلاعاتی از طریق یک صفحه نمایش چون دما، رطوبت و حتی ساعت در کنار امکانات برنامه ریزی شده ی آن به جهت ایجاد انواع سبک های شخصی، کنترل وسیع بر سرعت کولر خارج از دو سرعت کند و تند کلاسیک در کنار ایجاد یک شرایط انتخابی به جهت سطح رطوبت باد خروجی از کولر و... می ‌توانند از جمله خواسته ‌های منطقی از یک پنل کولر آبی امروزی باشد.

پنل کولر آبی هوشمند و کولر آبی قدیمی

اینکه پنل کولر آبی در بازار امروز در انواع کلاسیک و مدرن ارائه می شود و با توجه به سطح کیفی و کمی کولر آبی همراه آن خواهد شد، حق انتخاب ما را در زمان خرید بسیار وسیع کرده است. اما اگر قرار به داشتن همان کولر آبی قدیمی موجود در خانه باشد و بخواهیم از امکانات یک پنل کولر آبی مدرن بهره ببریم، چه کاری باید کرد؟ آیا اصولا می شود پنل کولر آبی قدیمی را با یک نوع پیشرفته تر تعویض نمود در حالیکه همان سیم کشی قدیمی در کنار کولر آبی قدیمی در خانه برقرار است؟
پاسخ به این سوال که می تواند فضای خانه ی شما را بسیار جذاب تر و مهیج تر نماید، مثبت است. پنل کولر آبی هوشمند را اصولا طوری طراحی کرده اند که بتوان به ‌راحتی با نوع قدیمی آن جایگزین نمود. اما به هر حال در امکانات پنل کولر آبی که توانایی جایگزینی با انواع قدیمی ‌تر را دارد، محدودیت‌ هایی وجود دارد. به هر حال رسیدن به تمامی امکانات مدرن امروزی نیاز به تغییر کلی در ساختار کلاسیک کولر آبی خانه ی شما را می طلبد. اما همین پنل کولر آبی کلاسیک را می توان به راحتی با پنل کولر آبی مدرن تری که طیف وسیع تری از امکانات را در اختیار شما قرار خواهد داد، جایگزین نمود.

 

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم. سیاست کوکی.من از کوکی ها در سایت استفاده می کنم. قبول کردن