بخاری نفت سوز

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال
 

بخاری نفت سوز، به روز اما کلاسیک

آیا تا به حال همراه با گرمای لطیف یک بخاری نفت سوز در کنار آن نشسته اید؟ اصلا از نزدیک این وسیله ی کلاسیک را دیده اید؟ شاید وقتی قرار به خواندن این مقاله دارید، پیش خودتان این طور فکر کنید که بخاری نفتی در این دوران؟! در روزگاری که دیگر گاز و برق سر از همه جا در آورده است، دیگر چرا بخاری نفتی؟!
خب، احتمالا تا وقتی در کنار گاز لوله کشی شده و برق شهری زندگی می کنید، خیلی حواستان به کسانی نباشد که نه از نعمت گاز شهری بهره می برند و نه از برق درست و درمانی برخوردار شده اند. برای چنین مکان هایی، بخاری نفت سوز بهترین وسیله به جهت گرم کردن فضا می باشد. از طرفی به صرف وجود برق که نمی ‌شود تا سردمان شد، بخاری های برقی با آن المنت های پرمصرف شان را روشن کنیم و بعد از گرم شدن مان همراه با هزینه ‌های بالای برق افکارمان سرد بشود. بخاری ‌نفتی بهترین گزینه برای گرم کردن مکان هایی است که به هر دلیلی گاز شهری آنها قطع شده و یا وجود ندارد.
از طرفی برای هر مکانی و یا فضایی که نمی شود گاز کشید و یک بخاری نصب کرد. مثلاً فرض کنید یک کارگاه صنعتی با ابعاد بزرگ در دل یک فضای صنعتی، پر از اتاقک ها و فضا های فعال در امور صنعتی یا یک تعمیرگاه بزرگ، اگر قرار به استفاده از بخاری گازسوز برای گرم کردن چنین مکان هایی باشد، می شود تعداد بخاری های زیاد با لوله کشی ها و احتمالاً شلنگ های طولانی که نه به صرفه خواهد بود و نه امنیت لازم را خواهد داشت. بهترین گزینه برای چنین فضا هایی که بتوانند به ‌خوبی و موضعی گرم شوند، همین بخاری نفت سوز ساده می باشد.
از این ها گذشته، هم بخاری گازسوز و هم بخاری برقی به نوعی حالت ایستا دارند. یعنی خیلی نمی ‌شود آنها را جا به جا کرد. بخاری گازسوز که کلا ثابت است و بخاری برقی هم تا جایی جا به جا می شود که سیم آن اجازه بدهد و اگر طول سیم را زیاد کنیم، خود سیم داغ می کند که می تواند خطرناک باشد. قابلیت جا به جایی آسان و راحت از جمله ویژگی ‌های بخاری نفتی است که باعث استقبال قابل قبولی از این تجهیز گرماساز می شود. اصولا بخاری نفت سوز را طوری طراحی می کنند که می تواند از همه طرف تولید گرما نموده، سبک باشد و به راحتی بتوان آن را در حالی که روشن است، جا به جا نمود.


بخاری نفت سوز از نگاه آشنایی


حالا که در مقدمه ای مفصل با بخاری نفت سوز و لزوم استفاده از آن در مکان های خاصی صحبت کردیم، بهتر است اندکی با خود این محصول آشنا بشویم. اینکه بخاری نفتی دقیقاً چه طور بخاری ای است؟ چه طور می سوزد و چه ساختاری دارد؟
احتمالا بسیاری از ما به هر حال برای یک بار هم که شده بخاری نفتی را از نزدیک دیده ایم، اما برای آنها که چندان خاطره ی واضحی از این تجهیز اندکی غریب در دنیای امروز ندارند، باید گفت که بخاری نفتی یک وسیله گرماساز است که غالباً گرد طراحی می شود تا بتواند از همه طرف گرما تولید نماید. البته در برخی از مدل های جدید با همان ساختار بخاری گاز سوز طراحی شده اند. یک مخزن نفت که در پایه قرار دارد به همراه عقربه ای ساده که مقدار نفت موجود در مخزن را نشان می دهد و بر روی همین مخزن یک فضای قفس مانند تعبیه شده است که در داخل آن فنر گداخته ای در اثر شعله ی ملایم فیتیله ای در حال سوختن خواهد بود.
و اما در باب سوخت بخاری نفتی باید گفت که این تجهیز گرماساز برای قلب داغ خود از نفت سفید استفاده می کند. نفت سفید از آنجا که راحت می سوزد و دود و بوی بسیار کمی تولید می ‌کند، برای این منظور انتخاب شده است. البته نفتی هم که به جهت فروش و توزیع خانگی روانه ی بازار های مصرف شهری می ‌شود نیز تقریباً به طور عمده همین نفت سفید می ‌باشد.
جنس فیتیله ی بخاری نفت سوز را عموماً از جنس کتان یا پنبه انتخاب می کنند. چرا که هم کتان و از آن بهتر پنبه، قدرت جذب و مکش بسیار خوبی در مواجهه با سیالات را دارند. فیتیله از جنس کتان می تواند توزیع بسیار آرام و یکنواخت و روانی از نفت به جهت سوختن داشته باشد و فیتیله از جنس پنبه قدرت مکش بسیار خوبی دارد و شعله ی داغ تری تولید می کند.
بخاری نفت سوز را به جهت امنیت همراه با یک فضای قفس مانند تولید می ‌کنند. دسته ای بلند و کاملا فلزی با این قفس همراه شده است تا بتوان به راحتی بخاری نفتی را جا به جا نمود. چیزی که به خوبی قابل تشخیص می باشد، عدم استفاده از هیچ نوع پلاستیک و یا قطعه ی پلاستیکی در تمامی ساختار بخاری نفتی می باشد. از این رو احتمالا دسته ی فلزی آن همواره داغ باشد که در زمان جا به جایی ها باید مراقب گرمای این دسته نیز باشیم. بخاری نفت سوز اصولاً بدون دودکش است. این بدون دودکش بودن آن باعث جا به جایی ‌های آسان آن نیز می‌ شود، اما باعث خواهد شد تا در استفاده از آن جانب احتیاط را داشته باشیم.

بخاری نفت سوز و امکاناتی که باید انتظار داشت

بخاری نفتی یک تجهیز گرماساز کلاسیک است که از سالیان دور طراحی شده و مورد استفاده قرار می گرفته است. اما قرار نیست که یک وسیله ی قدیمی، همانطور قدیمی باقی بماند. بخاری نفتی امروزی دیگر یک ساختار جذاب، پیشرفته و خوش ساخت متناسب با دنیای امروز شده است. مواردی مانند خطرات استفاده از بخاری نفت سوز، سختی استفاده از آن، نوع سوخت خطرناک و غالبا استفاده ی خارج از کنترل آن در کنار امکان حمل و نقل آسان و عدم استفاده از دودکش، باعث شده تا این تجهیز گرماساز در طول سالیان متمادی همواره در مسیر تغییر، خلاقیت و ایمن سازی باشد. تغییرات و ابداعاتی که همواره این وسیله را کاربردی تر و ارزان تر و امن تر نموده ‌اند. مواردی مانند:
 سیستم تمدید کننده ی فیتیله
 سیستم کنترل ارتفاع شعله
 سیستم خاموش کننده در وضعیت نامتعادل
 مصرف سوخت بسیار کم
 فندک برقی همراه با باتری
 شاخص سطح نفت با رویکرد جدید در ساخت به منظور کارایی بالاتر
 استفاده از رنگ های کوره ای و با دوام
 استفاده از استیل به جهت ساخت محافظ
 و... 

 

  • تهران - کهریزک - قاسم آباد (شورآباد) - خیابان شهید مدنی - پلاک 32
  • 02156547847 -02156547848
  • 02156548437
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

شرکت سولان

شرکت سولان سبز در سال 1350 با نام گروه توليدی و صنعتی سَوَلان تاسیس گردید . این شرکت با احداث کارخانه ای در کشور ایران منطقه کهريزک تهران ، و در زمينی به وسعت 33000 متر مربع توانست با توليد سيستم های گرمايشی و سرمايشی شامل انواع کولر های آبی , بخاريهای نفت سوز و گاز سوز و خوراک پزهای نفت سوز و گازسوز, گام های موثری را در جهت رشد و شکوفايی خود بردارد. گروه توليدی و صنعتی سولان سبز با بيش ازنیم قرن تجربه و نوآوری, پيشرو در صنعت لوازم خانگی و کسب افتخارات مختلف کشوری با تولید انواع کولر ، بخاری و خوراک پز با صادرات بيش از 95% از محصولات خود سهم عمده ای در صادرات لوازم خانگی کشور بر عهده دارد. این شرکت در سالهای متوالی بعنوان صادر کننده نمونه معرفی گردید و بعنوان واحد نمونه کیفیت و استاندارد موفق به دریافت تندیس طلایی نشان استاندارد شد . 

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم. سیاست کوکی.من از کوکی ها در سایت استفاده می کنم. قبول کردن