خرید بخاری

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 


راهنمای خرید بخاری نفتی

بخاری نفتی از آن تجهیزات گرماساز است که هر کسی به فکر خرید آن نمی‌افتد. اما همان افراد معدودی که به هر دلیلی بخواهند از یک بخاری نفتی به جهت گرم کردن محیط زندگی و یا محل کار خود استفاده کنند، باید به چه صورتی و با چه دانشی از این تجهیزات گرماساز روانه ی بازارهای خرید بشوند؟ اصولاً یک بخاری نفت سوز خوب، چه ویژگی هایی دارد؟ از چه فاکتورهایی تبعیت می کند؟ و چه معیارهایی را برای داشتن یک خرید مناسب باید در نظر گرفت؟

بخاری نفتی تجهیزی نیست که به صورت عادی در مسیر خرید یک فرد قرار داشته باشد. مثلاً تقریبا هر کسی در خانه ی خود از یک بخاری گازسوز بهره می برد و داشتن آن را یک الزام همیشگی می‌داند. از این رو به طور عادی به جهت خرید آن اقداماتی انجام خواهد داد. اما برای بخاری نفت سوز تا نیازی احساس نشود هیچ کس به فکر خرید آن نخواهد افتاد. این مسئله تا جایی است که احتمالا بخاری ‌نفتی در ذهن بسیاری از افراد تبدیل به یک خاطره ی دور و مبهم شده است و وقتی می گوییم خرید بخاری نفت سوز با نگاهی متعجب به ماجرای خرید بخاری نفتی می‌پردازند.

sss


همین دور بودن از مسیر خرید جاری خانه ها و افراد عادی جامعه باعث شده تا دانش بخاری نفت سوز و مشخصات آن به طوری که بتوان به درستی جنس و مدل خوب و کارآمد را از انواع نامرغوب آن تمیز داد در نزد مردم وجود نداشته باشد. اما از طرف دیگر آن دسته از افرادی که به هر دلیلی مانند نبود سیستم گازکشی و یا به دلیل استفاده در محل کار و یا با اهداف جابجایی آسان در حال استفاده از این تجهیز هستند، به خوبی این محصول را می شناسند. با کارخانه ها و برندهای نامی آن آشنایی دارند. لوازم یدکی و مصرفی آن را شناخته و به راحتی تهیه و به درستی استفاده می کنند. تمام این ماجرا برای کسانی که احتمالاً هرگز از بخاری نفت سوز استفاده نکرده اند به دلیلی قصد خرید آن را دارند می تواند چالش برانگیز باشد. با ما همراه باشید تا علاوه بر شناخت مختصری از بخاری نفتی، از چند و چون شناخت یک بخاری نفت سوز خوب و خرید مناسب این تجهیز آشنایی پیدا کنید.
انتخاب بخاری نفتی برای هر فضایی چگونه است؟
اگر می خواهید با بخاری نفتی محیط خانه و یا محل کارگاه و یا شاید مغازه تان را گرم کنید، آیا می دانید که اندازه های بخاری نفتی برای چه متراژی از فضا مناسب هستند؟ برای گرم کردن مطلوب هر فضا توسط بخاری نفتی باید در اندازه ی بخاری و متراژ فضا تناسبی وجود داشته باشد. برای این منظور فرمولی تهیه شده است. البته اندازه های بخاری نفتی در نهایت در چند استاندارد تعریف شده تولید می شوند. آن عددی که در نتیجه ی استفاده از فرمول به دست خواهد آمد، در واقع محدوده ی انتخاب بخاری نفت سوز را مشخص می کند. به جهت رسیدن به عدد مورد نظر، قدرت گرمایشی بخاری نفتی را که غالباً با واحد کالری تعریف می‌کنند باید بر عدد ۲۴ تقسیم نمود. از طرفی متراژ خانه را در عدد 3 ضرب نمایید. عدد به دست آمده ناشی از تقسیم قدرت بخاری نفت سوز باید نزدیک عدد به دست آمده ناشی از متراژ خانه ضربدر ۳ باشد.
به عنوان مثال اگر خانه ای با متراژ ۷۰ متر دارید و می خواهید یک بخاری نفتی مناسب با این متراژ را خریداری کنید، فرمول اینطور محاسبه می‌شود، 70 متر ضربدر 3 که می شود ۲۱۰ و حال عدد ۲۱۰ را در ۲۴ ضرب نموده و به عدد ۵۳۰۰ می رسیم. نزدیکترین بخاری به قدرت ۵۳۰۰ کالری، می شود بخاری نفتی ۴۸۰۰ کالری که احتمالا برای فضای خانه ی شما مناسب خواهد بود.


امکاناتی که باید همراه با بخاری نفتی باشد

هر تولیدکننده‌ای با سبک و سلیقه ی خود و احتمالا نیاز مشتریان مورد شناسایی شده اش اقدام به تولید محصول می کند. پس الزاما هر محصولی در هر برندی شامل تمامی امکانات طراحی شده برای آن محصول نمی باشد. بخاری نفتی هم خارج از این ماجرا نیست. هنوز هم بسیاری از تولیدکنندگان بخاری نفت سوز چندان علاقه ‌ای به نصب تجهیزات آنچنانی بر محصول تولیدی خود ندارند. در عوض آن را با قیمت به مراتب مناسب تری عرضه می کنند. اما اگر مدرن بودن، کار آمد بودن، راندمان مطلوب، ایمنی بالا و راحتی استفاده برای شما مهم است، شاید بد نباشد که اندکی با امکانات ویژه ی بخاری های نفتی امروزی آشنا بشوید:

• بدون بو بسوزد: یک بخاری نفتی خوب باید بتواند که بدون بو بسوزد. این مزیت از جنس خوب فیتیله گرفته تا نحوه ی طراحی مشعل ایجاد می شود. در هنگام خرید قطعا نمی توانید بدون بو سوختن بخاری نفتی را تست کنید. ولی حتما از فروشنده راجع به آن سوال کنید تا حداقل بداند که اطلاع کاملی از این بابت دارید و احتمالاً جنس مطمئن خود را به شما بفروشد.

• کم مصرف باشد: نفت سفید که سوخت اصلی بخاری نفت سوز است، چیزی نیست که به همین راحتی در کوچه و بازار پیدا بشود. از طرفی نگهداری مقدار زیاد آن نیز خطرناک خواهد بود. پس بخاری نفتی خوب باید کم بسوزاند تا کمتر شما را راهی خرید نفت سفید بکند. مصرف خوب چیزی در حدود 0.3 لیتر در یک ساعت می باشد.

• تعویض آسان فیتیله: فیتیله در بخاری نفتی در اصل قلب سوزان آن است. البته قلبی که در حال سوختن تمام هم می شود. در بخاری نفتی سیستمی طراحی شده که فیتیله را هر بار بالا می‌کشد و این بالا کشیدن ها یعنی آنکه به زودی فیتیله تمام خواهد شد و باید تعویض بشود. تعویض آسان فیتیله یعنی دردسر کمتر، پخش بوی نفت کمتر، تمیزی بیشتر و در نهایت امنیت مطلوب تر.

• ظرفیت مخزن قابل قبول: سوخت بخاری نفتی، نفت سفید است و بهترین مکان برای نگهداری آن، همان مخزن خود بخاری ‌نفتی خواهد بود. پس بهتر است که این مخزن تا اندازه ای قابل قبول که در حدود ۶ لیتر می‌باشد، حجیم باشد.

• استفاده از فندک برق: اینکه برای روشن کردن بخاری نفتی کبریت بکشید، چندان مورد پسند تفکر دنیای مدرن امروزی نیست. بخاری نفتی امروزی از یک فندک برقی که یک باتری همراه خود دارد، استفاده می کند.

• شاخص سطح نفت با کیفیت مطلوب: همه بخاری های نفتی، شاخص تشخیص سطح نفت را دارند. اما این شاخص مهم غالباً به راحتی خراب می شود. بخاری نفتی ای را بخرید که از جنس خوبی برای این شاخص استفاده کرده باشد.

• رنگ کوره ای و با دوام داشته باشد: گرما دشمن رنگ است و به راحتی آن را از بین می‌برد. رنگی که می تواند در مقابل گرما مقاوم باشد، رنگ کوره ای است.

 

  • تهران - کهریزک - قاسم آباد (شورآباد) - خیابان شهید مدنی - پلاک 32
  • 02156547847 -02156547848
  • 02156548437
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

شرکت سولان

شرکت سولان سبز در سال 1350 با نام گروه توليدی و صنعتی سَوَلان تاسیس گردید . این شرکت با احداث کارخانه ای در کشور ایران منطقه کهريزک تهران ، و در زمينی به وسعت 33000 متر مربع توانست با توليد سيستم های گرمايشی و سرمايشی شامل انواع کولر های آبی , بخاريهای نفت سوز و گاز سوز و خوراک پزهای نفت سوز و گازسوز, گام های موثری را در جهت رشد و شکوفايی خود بردارد. گروه توليدی و صنعتی سولان سبز با بيش ازنیم قرن تجربه و نوآوری, پيشرو در صنعت لوازم خانگی و کسب افتخارات مختلف کشوری با تولید انواع کولر ، بخاری و خوراک پز با صادرات بيش از 95% از محصولات خود سهم عمده ای در صادرات لوازم خانگی کشور بر عهده دارد. این شرکت در سالهای متوالی بعنوان صادر کننده نمونه معرفی گردید و بعنوان واحد نمونه کیفیت و استاندارد موفق به دریافت تندیس طلایی نشان استاندارد شد . 

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم. سیاست کوکی.من از کوکی ها در سایت استفاده می کنم. قبول کردن