خرید کولر آبی

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

اگر یک خانه ی جدید دارید و یا این که صاحب یک کولر آبی قدیمی هستید و به هر صورت قصد خرید یک کولر آبی در آغاز فصل گرما به سر شما زده است، بهتر است بدانید که خرید همین تجهیز ساده و آشنا که ظاهراً به خوبی آن را می شناسید، می تواند دارای نکات بسیار ریز و درشتی باشد. نکاتی که قطعاً به خوبی با بسیاری از آنها آشنا هستید و احتمالا برخی از آنها را نمی دانید. به هر صورت وقتی برای خرید کولر آبی که حالا به مانند هر تجهیز دیگری قیمت قابل توجهی پیدا کرده است، راهی بازار می شوید، داشتن یک راهنمای خرید کولر آبی که اندکی همان نکات ریز و درشت را برای شما نمایان خواهد ساخت، خالی از لطف نخواهد بود. حال اگر این مقاله را مطالعه می کنید، با ما همراه باشید تا همراه با بیان نکاتی کاربردی راهنمای خرید کولر آبی مناسبی برای شما باشیم.


ابعاد و توان کولر آبی را در نظر بگیرید

شما برای خانه ی خود قصد خرید کولر آبی دارید. پس به خوبی از فضا های مورد نظر در محیط خانه های خود، محل نصب کولر و شرایط خاص مکانی موجود در خانه ی خود آگاهی کامل دارید. خرید کولر آبی با ابعادی که بتواند به راحتی در مکان مورد نظر نصب شود و هم چنین توانی که به خوبی، نه کم و نه زیاد، وظیفه ی خنک سازی محیط مورد نظر شما را انجام بدهد، از اولین نکات در خرید کولر آبی خواهد بود.
معمولاً کولر آبی را در اندازه های استاندارد ۳.۵، ۵، ۷، ۱۲ هزار و... تولید می کنند. این اعداد معرف قدرت مکش هوا و قدرت خنک سازی کولر آبی می باشند. هر چه کولر بزرگ تر، قدرت سرمایش بیشتری در قبال تولید حجم باد بیشتر دارد. اما قدرت بیشتر، ابعاد را بزرگ تر می کند. این مسئله برای محدودیت های مکانی باید در نظر گرفته شود. از طرفی برای هر فضایی قدرت تولید باد متناسبی تعریف شده است. کولر قوی ‌تر برای مکان های کوچک تر می تواند موجب اتلاف برق مصرفی، تولید هزینه های بیشتر در مقابل عدم رضایت مطلوب داشته باشد.
در نظر گرفتن موقعیت جغرافیایی و محیط داخلی خانه
این که خانه در چه مکان جغرافیایی قرار دارد؟ محل قرارگیری کولر تا چه اندازه در معرض تابش مستقیم خورشید خواهد بود؟ یا این که کولر در چه ارتفاعی از سطح زمین نصب می شود؟ و آیا کولر آبی در معرض باد قرار دارد یا نه؟ در کنار مواردی مانند طراحی فضا های داخلی چگونه است؟ تعداد اتاق ها؟ نوع کولرکشی؟ و حتی در نظر گرفتن ضخامت دیوار ها هم می توانند از جمله موارد مهم در تصمیم به خرید یک کولر آبی با توان مناسب باشد. مثلاً فرض بر خانه ای با متراژ کم که الزاما یک کولر کوچک پاسخ گوی نیاز های آن خواهد بود. اما نصب کولر در طبقات بالا و وجود یک کانال بلند عمودی به جهت انتقال باد و یا طولانی شدن کانال در داخل فضای خانه، قطعاً نمی تواند یک کولر کوچک را برای آن خانه متناسب نشان بدهد.

 

s069

 


انتخاب درست نوع کولر آبی

کولر آبی را باید در محیط خارج از خانه نصب کنید. محیطی که عموماً پشت بام خانه ها می باشد. اما در مواردی می شود در بالکن ها و حتی حیاط خانه ها نیز کولر آبی را قرار داد. به هر حال مکان نصب کولر آبی باعث شده تا انواع کولر آبی با اهداف متفاوت طراحی بشوند.
انواع کولر آبی مانند: پشت بامی، بالکنی، مینی کولر ها و پرتابل (متحرک) با توجه به نیاز کاربر به نوع نصب طراحی شده اند. در زمان خرید کولر آبی به مکان نصب و انتظارتان از کولر آبی فکر کنید. مثلا گاها قرار است که کولر فقط یک محیط خاص را خنک کند و یا با توجه به جا به جایی افراد مسیر خنک سازی کولر نیز عوض بشود. یک کولر آبی پرتابل (متحرک) می تواند بسیار در این موارد مفید به نظر آید.
خرید کولر آبی در انتخاب پوشال یا سلولز
وقتی می گوییم خرید کولر آبی، احتمالاً بسیاری از افراد ذهنشان به سراغ کولر آبی پوشالی خواهد رفت. اما آیا این افراد اطلاع درستی از انواع سلولزی ویژگی های برتر آن دارند؟ بسیاری از افراد در پاسخ به این سوال خواهند گفت که خرید کولر آبی ارزش این هزینه های اضافی را ندارد و به همین سادگی همان مدل های کلاسیک پوشالی را انتخاب می کنند. خب، این یک حق انتخاب است و باید به آن احترام گذاشت. اما اکثر خریداران بدون اطلاع کافی از ویژگی ‌های مطلوب کولر سلولزی و یا اینکه فکر می کنند که تمامی این ویژگی ‌ها فقط توضیحات تبلیغی است و خیلی هم کاربردی نخواهد بود، به راحتی از کنار کولر های سلولزی عبور می کنند.
اما این یک واقعیت در هنگام خرید کولر آبی است. کولر سلولزی اگر چه گران تر از کولر آبی می باشد، اما می تواند هوای به مراتب خنک تر، پاک تر، با راندمان بالاتر تولید نماید و در دراز مدت موجب کاهش هزینه ‌های بالای برق و آب بشود. از طرفی دوره های سرویس و تعویض پد های سلولزی بسیار طولانی تر از انواع پوشالی آن خواهد بود.
دقت در ساختار بدنه، به هنگام خرید کولر آبی
کولر آبی هر چه بدنه ی ضخیم تری خصوصاً در ناحیه ی کف داشته باشد، بهتر است. بدنه ی ضخیم تر یعنی فرسودگی دیرتر و طول عمری بیشتر. از طرفی در این سال ‌های اخیر برای کف کولر به جهت افزایش مقاومت در مقابل آب از پوشش اپوکسی استفاده می ‌کنند. دقت کنید که کف کولر حتما دارای این پوشش باشد.


کولر آبی را در فصل زمستان خرید کنید.

هر تجهیزی که استفاده ی فصلی دارد، در هنگام رونق فصل خود، قیمت مضاعف خواهد گرفت. برای کولر آبی بهتر است که آن را در فصل سرد سال، مثلا زمستان خریداری کنید تا گرفتار افزایش قیمت ‌های کاذب آن نباشید. این خرید زمستانی مستلزم آگاهی کامل شما از شرایط کولر آبی خانه خواهد بود. کسی که خبر از شرایط کولر آبی خانه اش ندارد، الزاماً باید در اوج گرانی روانه ی بازار های خرید کولر آبی بشود.

 

 

  • تهران - کهریزک - قاسم آباد (شورآباد) - خیابان شهید مدنی - پلاک 32
  • 02156547847 -02156547848
  • 02156548437
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

شرکت سولان

شرکت سولان سبز در سال 1350 با نام گروه توليدی و صنعتی سَوَلان تاسیس گردید . این شرکت با احداث کارخانه ای در کشور ایران منطقه کهريزک تهران ، و در زمينی به وسعت 33000 متر مربع توانست با توليد سيستم های گرمايشی و سرمايشی شامل انواع کولر های آبی , بخاريهای نفت سوز و گاز سوز و خوراک پزهای نفت سوز و گازسوز, گام های موثری را در جهت رشد و شکوفايی خود بردارد. گروه توليدی و صنعتی سولان سبز با بيش ازنیم قرن تجربه و نوآوری, پيشرو در صنعت لوازم خانگی و کسب افتخارات مختلف کشوری با تولید انواع کولر ، بخاری و خوراک پز با صادرات بيش از 95% از محصولات خود سهم عمده ای در صادرات لوازم خانگی کشور بر عهده دارد. این شرکت در سالهای متوالی بعنوان صادر کننده نمونه معرفی گردید و بعنوان واحد نمونه کیفیت و استاندارد موفق به دریافت تندیس طلایی نشان استاندارد شد . 

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم. سیاست کوکی.من از کوکی ها در سایت استفاده می کنم. قبول کردن